o firmie

 

ARWIMONT sp. z o.o. powstała w roku 2022 i w tymże roku przejęła całe przedsiębiorstwo Spółdzielni Pracy „ARWIMONT” stając się jej gospodarczym następcą. Spółdzielnia została założona w roku 1950.

Od początku swojego istnienia zajmuje się produkcją przeznaczoną na potrzeby przemysłu mleczarskiego. W kolejnych latach ARWIMONT rozszerzył swoją działalność na inne branże przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i chemicznego, które stosują wyroby ze stali kwasoodpornej.

Początkowo podstawowym przedmiotem działalności firmy była produkcja armatury i części armatury ze stali kwasoodpornej. W 1976 roku opanowano produkcję klapek zaworowych, wykorzystując wydajne technologie obróbki plastycznej. Od 1988 roku rozpoczęliśmy eksport kutych klapek zaworowych do Niemiec. Do dnia dzisiejszego współpracowaliśmy z klientami z Danii, Francji, Włoch, Czech, Hiszpanii, USA, Japonii, Anglii, Chin oraz Indii.

W ramach doskonalenia jakości naszych wyrobów w roku 2000 opracowano i wdrożono System Zarządzania Jakością oparty o wymagania normy PN-EN ISO 9001:1996.

Obecnie posiadamy certyfikat zgodny z normą ISO 9001:2015.

Spółka zatrudnia około 100 osób.